. معرفی اجمالی – بورس 47
۰

معرفی اجمالی

Posted by foxking on ۱۳۹۹-۰۲-۱۳ in 01- مقدمه |

ضمن عرض سلام و خیرمقدم خدمت شما بازدید کننده گرامی

به استحضار می رساند که اعضای تیم بورس ۴۷ پس از چندین سال فعالیت در بورس اوراق بهادار تهران و کسب تجارب گوناگون بر خود لازم می داند که تجارب خود را با زبانی ساده و قابل درک با هم زبانان عزیز در میان گذاشته و کمکی باشد در راستای پیشرفت روز افزون همگی دوستان عزیزی که در بورس فعالیت داشته و یا قصد شروع فعالیت در این مهم را دارند.

همانگونه که امام صادق علیه السلام در یکی از بیانات خویش فرمودند :

إنَّ لِکُلِّ شَیءٍ زَکاهً ، وزَکاهُ العِلمِ أن یُعَلِّمَهُ أهلَهُ .

هرچیز زکاتى دارد و زکات دانش، آموختن آن است به اهلش

قبل از شروع هر چیز چند نکته خدمت عزیزان عرض می گردد:

  • بازار بورس همانطور که بسیار سود ده و ارزنده می باشد ، بازاری بی رحم است که پستی و بلندی های بسیاری دارد و در صورتی که نتوانید این پستی و بلندی ها را تشخیص دهید سرمایه شما را خواهد بلعید
  • در صورتی که بتازگی قصد شروع فعالیت در بورس را دارید و یا مدتی است که فعالیت داشته اما اطلاعات کافی در این خصوص ندارید توصیه میشود جهت حفاظت از سرمایه ارزشمندتان حدالامکان از انجام معاملات با حجم و ارزش بالا خودداری کرده و گوشه کوچکی از سرمایه تان را مورد استفاده در بورس قرار دهید که در صورت متضرر شدن ، ریسک از دست رفتن قسمت بالایی از سرمایه تان را کاهش بدهید.
  • میتوانید قبل از شروع فعالیت از سایت تالار مجازی بورس ایران استفاده کنید و بصورت مجازی به معامله بپردازید و پس از کسب تجربه به تالار اصلی وارد شده و بصورت واقعی به معاملات خود ادامه بدهید.
  • سرمایه ای را وارد بورس کنید که در صورت متضرر شدن ، باعث اخلال در زندگی روزمره تان نگردد (بوده اند دوستانی که مسکن، خودرو، طلا و… را به وجه نقد تبدیل کرده اند و ریسک متضرر شدن و از دست رفتن سرمایه را به جان خریده اند که به هیچ عنوان توصیه نمی گردد) حد المقدور از نقدینگی استفاده کنید که جزو پس انداز بوده و حتی اگر نیمی از آن از دست رفت بتوانید تحمل کنید.
  • قبل از خرید یک سهم حتما سابقه سودآوری شرکت مربوطه، تحلیل هایی که در خصوص آن انجام شده، گزارشات و اخبار منتشره در خصوص شرکت و … را مورد بررسی قرار داده و حتما برای سهم هدف تعیین کنید و از سرمایه گذاری بی هدف و از روی هیجان و استرس جدا خودداری فرمایید.
  • برای کسب اطلاعات در خصوص شرکتی که قصد خرید سهام آن را دارید از سایت های معتبری مانند سامانه اطلاع رسانی ناشران (کدال) و شرکت فناوری بورس تهران استفاده کنید.

بعنوان سخن آخر : از منوهای سایت جهت دسترسی به آرشیو استفاده بفرمایید ، چنانچه مطلب مفیدی در اختیار دارید که فکر میکنید باید در سایت منتشر شود با مدیریت تماس بگیرید و چنانچه از درج مطلبی در سایت احساس ناراحتی میکنید (به هر علت مانند اشتباه بودن مطلب، تکراری بودن آن، انتشار بدون کسب اجازه و … ) و یا احساس می کنید نیاز به ویرایش دارد با مدیریت تماس بگیرید تا در اسرع وقت اقدام مقتضی صورت گیرد.

یا حق

دیدگاهتان را بنویسید

آخرین اخبار بورس :